اعمال حسنه ماه رجب

 

رسول اکرم صلي الله عليه و آله وسلّم فرمودند: کسي که در روز جمعه ماه رجب ما بين نماز ظهر و عصر, چهار رکعت نماز بخواند و در هر رکعت بعد از حمد هفت مرتبه آيه الکرسي و پنج مرتبه قل هُوالله احد و ده مرتبه بگويد: اَستَغفِرُ اللهَ الَّذِي لا اِلهَ اِلا هُوَ وَ اَسألَهُ التُّوبَة از روزي که اين نماز را ميخواند تا روزي که از دنيا مي رود, هر روز هزار حسنه داده مي شود و به ازاي هر آيه اي که تلاوت کرده, شهري در بهشت به او عطا مي شود و ... و عاقبت او با سعادت و غفران ختم مي شود.

 

سيد ابن طاووس در اقبال مي فرمايد: در حديثي ديدم کسي که در روز جمعه ماه رجب صد مرتبه سوره توحيد را بخواند , در قيامت براي او نوري خواهد شد که به وسيله آن به بهشت مي رود.

حضرت موسي بن جعفرعليه السلام فرموند: رجب ماه عظيمي است خدا حسنات را درآن مضاعف مي فرمايد و سيئات را محو مي نمايد. وکسي که يک روز از رجب را روزه بگيرد, آتش (عذاب) از او به اندازه يک سال دور مي شود و کسي که سه روز را روزه بگيرد بهشت بر او واجب مي شود.

و همچنين فرمودند: رجب نهري است در بهشت که از شير سفيد تر و از عسل شيرين تر است و کسي که يک روز از رجب را روزه بگيرد, خدا از آن نهر به او مي نوشاند.

 

رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلّم درباره فضيلت روزه ماه رجب فرمودند: روزه اي معادل آن وجود ندارد, سوال شد يا رسول الله اگر ما قادر نباشيم بر روزه چه بکنيم؟ فرمودند: هر روز تا آخر ماه صد مرتبه اين تسبيح را بگويد: سُبْحانَ الْاِلهِ الجَلِيلِ سُبْحانَ مَنْ لا يَنْبَغِي التَسْبِيحُ اِلاّ لَهُ سُبحانَ الاَعَزَّ الْاَکرَمِ سُبحانَ مَنْ لَبِسَ الْعِزَّ وَ هُوَ لَهُ اَهلٌ.

 

اوقات شرعی


امروز
 دوشنبه , 10/خرداد/1395
زمان :    

آخرین سخنرانی ها

آمار بازدید کنندگان

امروز :4
دیروز :17
این ماه :527
ماه گذشته :592
امسال :3153
بیشترین بازدید روزانه :458
بیشترین بازدید ماهانه :3571

کانال تلگرام